Dni Psychologii Procesu 2023
24-06-2023 - 25-06-2023

PROCES JAKO FASCYNUJĄCA PODRÓŻ
… JAK NAWIGOWAĆ WŚRÓD WYZWAŃ DZISIEJSZEGO ŚWIATA

Miejsce:
Terminal Kultury
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, Warszawa, Praga-Południe

Dojazd
Autobusy: 135, 311, 148, 151, 225

Życie to proces, który tak jak podróż ma swoją mapę, przystanki, miejsca do odkrycia, ale i miejsca zagubienia, dezorientacji. Każdy z nas odbywa tę podróż w innym tempie, czasem samotnie, czasem we dwoje a czasem we wspólnocie.

Praca z procesem daje nam narzędzia, żeby podróżować przytomniej, łatwiej, bardziej świadomie i sprawia, że ta podróż staje się fascynująca, co nie oznacza „bez trudu”.

Serdecznie zapraszamy na Otwarte Dni Psychologii Procesu, które po raz kolejny organizujemy ze społecznością procesową. Głównym organizatorem jest Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu przy współpracy Fundacji Studium Psychologii Procesu.

Przy tegorocznym wydarzeniu towarzyszy nam refleksja wokół samej metody i jej fenomenu, który przyciąga rzesze sympatyków, jak też usposabia do ścieżki terapeutycznej w tej metodzie.

Skłoniły nas do tego prace w Sejmie i Ministerstwie Zdrowia wokół ustawy o zawodzie psychoterapeuty. Potrzebowaliśmy sobie odpowiedzieć czym dla nas, jako społeczności procesowej, jest psychologia procesu? Czy jest to bardziej metoda rozwojowa, czy raczej szkoła psychoterapii? Może chodzi o ten sens, który, kiedy się go odkryje i przetłumaczy przez swoje własne doświadczenia przekłada się później na leczenie w gabinecie terapeutycznym…?

Jak to może być dla Was? Serdecznie zachęcamy do podróży z psychologią procesu, do refleksji, dyskusji i przede wszystkim doświadczania, czyli głównego mianownika tej metody. Jesteśmy ciekawi Waszych spostrzeżeń oraz tego, co w sobie odkryjecie korzystając z narzędzi tej pracy.

W programie m.in. gościnny występ dr phil. Reiniego Hausera, psychoterapeuty psychologii procesu, coacha i facylitatora. Tematem jego wystąpienia będzie książka, której jest współautorem, pt. „Prozessorientierte Psychotherapie. Theorie, Methoden und Praxis”, Psychosozial Verlag, 2022. Książka jest obecnie w tłumaczeniu na język polski. Wykład jest nagraniem z tłumaczeniem na język polski.

Więcej o dr Reinim Hauserze: https://reinihauser.net/de/about.html

Zapraszamy wszystkich sympatyków psychologii procesu oraz tych, którzy poszukują wskazówek do własnego rozwoju osobistego, czy też inspiracji do pracy ze swoimi klientami.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/ukMMshsGVdKdzxUA7

Zapraszamy do zapoznania się z reportażem z naszej poprzedniej edycji:

https://psychologia-procesu.org.pl/dni-psychologii-procesu-2022-film

Serdecznie zapraszamy! Dołącz do nas!

Kalendarium Wydarzeń